Mala by to byť pravda, testosterón spôsobuje, resp, zdôrazňuje mnohé typicky mužské vlastnosti a medzi nimi aj agresivitu. Podľa jednej téorie žijú ženatí muži preto v priemere dlhšie, lebo pravidelný sex im znižuje testosterón a oni potom nemajú chuť sa púšťať do riskantných situácií a ani sa toľko nerozčuľujú a neprivodia si infarkt.

Na druhej strane, prinútili ste ma zamyslieť sa nad tou spätnoväzobnou reguláciou. Testosterón je totiž skutočne pod negatívnou spätnou väzbou. Keď ho majú ženatí muži menej, ako to, že sa im po čase nevráti do normálu? Možným riešením je to, že normálna hladina testosterónu je tá pri častom sexe, bez sexu je ho nezdravo veľa. (Napokon, za "zdravé" sa dá považovať to, pri čom je najdlhší život.)

Testosterón je však len jedným z mnohých faktorov a nie hlavným, ktoré ovplyvňujú správanie, vrátane toho agresívneho. Aj jeho veľké zmeny môžu mať len malý až zanedbateľný vplyv na vonkajšie prejavy - ako v tomto prípade, keď hlavný hrdina mal aj predtým len veľmi malé sklony k agresivite a teraz už nemá vôbec žiadne.