1. Netvrdíš náhodou, že ľudia sa zmeniť nedajú? Nemusí to byť čo chceš, ale to, čo ti dáva za pravdu. 1984 nastavilo zrkadlo totalitným režimom, ľudia boli s myšlienkami románu stotožnení. Nie, nechceli žiť v totalite, ale takto si predstavovali jej nebezpečenstvo (kniha im dáva za pravdu). Diktátorovi protirečí, u neho obľúbená nebude (zakáže ju, dá ju spáliť)

 

2. Áno, to je veľmi individuálne, sto ľudí sto chutí.

 

"cieľová skupina" - skúsim teda inak - keď sa ti nepáči a netušíš prečo, jednoducho ti nedáva za pravdu, napr. tvrdí že existujú malí zelení mužíčkovia :-).
Chyby/nelogickosti nepovažujem za otázky. "únosný počet" je individuálny. Niekto chce všetko vysvetlené, iný si radšej ponechá trocha tajomna. Vysvetlenie nevyhnutne naštve časť čitateľov, mystérium si každý vyloží podľa seba (viď bod 1.) a môže byť spokojný. Navyše rozprúdi špekulácie fanúšikov vďaka čomu dielo ďalej "žije". Podľa mňa Hra o tróny (kniha) je a zostane dobrá, i keď už žiadnu ďalšiu časť nenapíše. Voľakedy som i ja mal rád všetko vysvetlené. Ale keď je dielo naozaj dlhé (tisícky strán), tak to asi k spokojnosti nejde. Nespomínam si na nič rozsiahle, čo by bolo nejako uspokojivo ukončené.  Preto mi čím ďalej tým menej prekáža koniec otvorený.