"Cudzie je lepšie ako naše" - je historický fakt, ktorý sa len pomaly vytráca z hláv Slovákov. Za socializmu to totiž platilo takmer na všetko - 95% cudzích (rozumej západných) výrobkov bolo naozaj, preukázateľne o triedu lepších ako našich, domácich (stačilo porovnať napr. TESLU a SONY, či ŠKODU a MERCEDES, FIAT, RENAULT, ap.). Tiež systém na Západe bol kvalitatívne a preukázateľne lepší, najmä z hľadiska možnosti voľného pohybu, osobnej iniciatívy, prístupu k informáciám,... (Jasné, že rôzni kryptokomunisti budú skôr poukazovať na drogy, násilie, vykorisťovanie, nezamestnanosť, rozdiely v bohatstve a pod. ... pojem sloboda im zrejme nič nehovorí.) V tomto zmysle je heslo "Cudzie je lepšie ako naše" stále na Slovensku aktuálne a ešte dlho bude strašiť v hlavách Slovákov (či je pravdivé alebo nie, nerozhoduje).

Ad genofond:

Myslel som genofond, t.j. súbor génov daného druhu. Je výsledkom prirodzeného výberu (u ľudí však trochu, ale naozaj len trochu, modifikovaného rozumovými úvahami o spoločenskej vhodnosti spojení dvoch jedincov).
Príklad: Muž, ktorého priťahuje nejaká konkrétna žena podlieha klamu, že spojenie s ňou ho dostane na vrchol jeho osobného blaha. Pritom rovnakú rozkoš by mu mohli poskytnúť stovky iných žien. Prečo ho teda neodolateľne priťahuje akurát táto? Často až tak, že je ochotný opustiť manželku a dve malé deti, prísť o pracovnú či politickú kariéru, spoločensky sa znemožniť, vyvolať odsúdenie známych či rodiny, v krajnom prípade dokonca spáchať sebevraždu? Nie je vlastne jedno, či jeho túžby uspokojí Marienka alebo Anička? Odpoveď: Nie, nie je to jedno. V týchto situáciách ide totiž o oveľa viac, ako o rozkoš nejakého hormónmi presiaknutého človiečika. Ak teda pocítite neodolateľnú príťažlivosť k osobe opačného pohlavia, zrejme ste narazili na genotyp, ktorý v spojení s vašim by priniesol vhodného potomka. Pri týchto na pohľad nelogických hrách, intrigách ale i osobných nešťastiach, šrámoch, tragédiách, víťazstvách i pádoch, pri tomto smiešnom ľudskom hemžení sa totiž nehrá "o fazuľky". Nejde o nič menšie, ako o zloženie budúcej generácie, teda o zdravý genofond.

Taliansky plavčík na pláži za mesačnej noci má v snoch žien určite oveľa väčší kurz ako Ďuro z Čukárskej Paky na brehu štrkoviska v Orechovej Potôni (ale aj ako Ďuro na talianskej pláži za mesačnej noci). Ako sa to zhoduje s Tvojou teóriou o najvhodnejších génoch v susednom meste?

Viem, čo mi napíšeš: ... áno, ale, ...

Zrejme patríš medzi tzv. "aleľudí"...