Ale niee, toto mi nerob, ja tak nerád vysvetlujem básne.. a zvlášť ešte tie svoje :D podľa mňa je lepšie nechať to také polyvýznamové, nech si z toho každý vezme, koľko potrebuje.. možno i nič :P ono to subjektívne hľadisko hrá vždy veľkú rolu – preto som neznášal školské rozbory básní, keď sa učiteľ tváril, že presne vie o čom to je a ty sa musíš svojím výkladom presne trafiť do jeho zmýšľania.

No, v zásade tým chcel básnik povedať, že žijeme takpovediac LIVE, slovami moderného človeka a ako raz spravíš, tak máš, bez možnosti opráv.. život nie je báseň, ktorú môžeš pokrčiť a zahodiť do koša, keď s ňou nie si spokojná.. žiadny odpad, život si môžeš napísať len na jeden pokus a keď to zmrvíš, môže ťa to stáť veľa – preto nemám kôš na odpadky, iba na hlavy (za predpokladu, že vieš, na čo sa používa kôš na hlavy ;)) K tomu krížu.. dá sa povedať, že si život zmrvíš tak či tak, môžeš si vybrať akurát rôzne cesty alebo spôsoby, ako to dosiahneš, vždy to ale dopadne fiaskom. Zároveň si si ale vedomá, že ho musíš pohnojiť na jeden pokus, čo je úplná absurdita. Takže toľko k tomu, čo si sa pýtala. Našiel by som tam toho i viac, ale asi by som už trošku fabuloval :P

Inak sa tento krát asi zhodneme na tej trojke :) i keď ja som si celkom obľúbil i dvojku (alebo borku?) :D Jasné, že „na hlavy“ a „varhany“ nie je zrovna ukážkový rým ale chcel som vyskúšať niečo iné, rytmické a pritom menej všedné, tie klasické rýmy ma pomaly začínajú nudiť, potom je mi vyčítané, že je to detské a pod. Ale keď chceš, tak iba pre teba napíšem inú prvú strofu :) Napr.:

Nemám kôš na odpadky

iba na hlavy -

po stene steká vratký

akord prchavý (alebo „pažravý“ by mohlo byť, alebo tam nejako zamotať ešte „pŕhľavy“ :P)