Závisí čo rozumieš pod pojmom pripraviť. Na všetko sa samozrejme pripraviť nedá, keď dopadne obrovský meteorit tak zmetie i tých čo si budujú odľahlé bunkre a zásoby na prežitie katastrof...

  Napriek tomu si myslím, že na mnohé veci sa pripraviť dá. V prípade vecí dobrých príprava znamená, ze nepremárnime príležitosť. V prípade vecí zlých nám môže pomôcť zmierniť následky. Dôležitá je samozrejme určitá flexibilita a aj odhad toho, čo nás môže čakať (ten sa však nemusí podariť). Ľahšie sa samozrejme pripravíme na veci plánované či známe. V prípade neplánovaných udalostí pomôže len určitá odolnosť či všeobecná príprava (napr. finančná rezerva na preklenutie zlého obdobia).

  Tu sa s mnohými nezhodnem, ale podľa mňa práve preto ti škola dáva taký široký záber vedomostí (hoci pomerne povrchne), aby si vedela rozoznať/zhodnotiť podľa možnosti každú situáciu a podľa potreby sa z tohto vedomostného základu odraziť. 99% vedomostí zo školy zrejme nikdy nevyužiješ, ale dopredu nevieš ktoré 1% budeš potrebovať. Široký základ ti tiež ponúka flexibilitu (napr. v prekvalifikovaní sa na inú pracovnú pozíciu, keď o tú tvoju nie je momentálne záujem).